•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Türkçe & Yabancı
Dizinler

Yardım ve Bilgi

* Dizinler.info sitesine sadece web dizinleri eklenebilir. Bu itibarla lütfen dizin özelliği olmayan sitelerinizi eklemeyiniz. 
* Sitelerinizi dizinleri.info'ya eklemek yerine sizin için kategorilere ayrılmış dizin rehberimizdeki dizinlere sitenizi ekleyebilirsiniz. 

Dizine, dizin eklemek için yapılması gerekenler:
Her biriniz zaten webmastersiniz ve dizin sahibisiniz. Size nasıl site eklemek gerekeceğini öğretmek abesle iştigal etmektir. Ancak affınıza sığınarak kısaca özetlemekte yarar var;

1- İlgili kategoriye girilir,
2- Dizin ekle linkine tıklanır,
3- Form doldurulur. 
a)Formda karşılıklı url kısmını doldurmanız gerekiyor, yan, aşağıda anlatıldığı üzere bize de link vermeniz şart..
b)Tüm bilgileri doldurduktan sonra site ekleme butonuna basılır. Son kez kontrol için form önünüze bir kere daha gelir. Bilgilerinizi kontrol ettikten sonra tekrar site ekle tuşuna basabilirsiniz. Artık tek yapmanız gereken şey beklemek. Kısa bir süre içinde linkiniz kontrol edilip, onaylanarak yayına girecektir. 

Neden site eklemek için karşılık link eklemek gerekiyor da neden karşılıksız link vermek istemiyorsunuz?
Sitenizi eklemek için karşı link istemenin gerekçelerini şöyle sıralayabiliriz;
1- Biz kaliteli dizinleri listeliyoruz. Arama motorları tarafından sürekli taranan sitemiz gerek trafik ve gerekse pagerank açısından sitede bulunan dizinlere büyük katkı sağlayacaktır. Sizin de buna katkıda bulunmanızı istememiz en doğal hakkımız.
2- Dizin sahibinin sitemize gösterdiği ciddiyeti ve verdiği önemi görmek istiyoruz.
3- Hep beraber değer kazanalım. Bu şekilde harika bir zincire imza atıyorsunuz aslında...


Kategoriler az veya yetersiz geldi, Kategori önersem?       

Kategorilerimiz sınırlı çünkü bunun bir sonu yok. Herkesin sitesinin bir alanı olabilir ancak biz tüm siteler için kategoriler yaratsak heralde sayfalarca kategori olur. Dmoz'un başedemediği ile başedebilmek en azından şu anda mümkün görünmüyor.
Biz sadece ana kategorileri belirledik, bu ana kategoriler dışında kategori tavsiyeniz olursa "kategori öner" linkine tıklamanız yeterli. Ancak önerdiğiniz kategorinin onaylanacağını garanti etmiyoruz.


ISP Özel Güvenlik firması